فناوری ROI چیست؟

دوربین های تحت شبکه از جمله ابزار اصلی در صنعت نظارت تصویری هستند. دوربین های تحت شبکه تصاویری با کیفیت 1080 و یا بالاتر 4k  ارائه میدهد که دارای اهمیت ویژه ای است.

با توجه به بحث افزایش کیفیت تصویر، به همان اندازه که کیفیت تصاویر بالا میروند به همان اندازه میزان پهنای باند و در نتیجه افزایش فضای ذخیره سازی نیز بالا میرود. از این رو بسیاری از تولیدکنندگان از فناوری IVE در دوربین های تولید شده خود استفاده میکنند که فناوریROI یکی از آنهاست.

فناوری IVE میتواند با توجه به نیاز کاربر پردازش تصویر  را هوشمندانه انجام دهد.این قابلیت میتواند عملکرد نظارت تصویری مطلوب را با کیفیت تصویر متعادل و پهنای باند شبکه و همچنین ظرفیت ذخیره سازی مطلوب ایجاد کند.

فناوریROI یک ویژگی بسیار مفید در زمینه نظارت ویدیویی واقعی است.

ممکن است در بعضی مناطق ذخیره سازی سیستم دارای الویت کمتری باشد و در برخی مناطق نیاز باشد تا ذخیره سازیتصاویر با کیفیت بالاتری انجام شود.

پهنای باند و فضای ذخیره سازی در طراحی یک سیستم نظارت تصویری دو امر بسیار مهم هستند که باید توجه ویزه ای به آنها داشت.

عملکرد ROI در دوربین های تحت شبکه به چه صورت است؟

ROI این امکان را میدهد که مناطق کم اهمیت تر از لحاظ ذخیره سازی تصویر را به راحتی بتوان فیلتر کرد. این کار به این صورت انجام میشود که دوربین های نصب شده در این مناطق را برای سیستم تعریف کرده و تنظیمات را طوری انجام میدهیم که ذخیره سازی در انها با کیفیت پایین تر و در مکان های مهمتر با کیفیت بالاتر انجام شود.

با انجام این تنظیمات و با استفاده از این قابلیت پهنایباند کمتری برای انتقال این تصاویر مصرف میشود . همچنین این موضوع باعث میشود فضای کمتری نیز در هارد به جهت ذخیره سازی اشغال شود.

فناوری رمزگذاری ROI ابتدا توسط ایزو در سال 2000 ایجاد گردید.

این فناوری نسل جدید استاندارد رمزگذاری و فشرده سازی jpeg 2000  است و همچنین موضوعی محبوب در تکنولوژی رمزگذاری ویدئویی است.

این تکنولوژی میتواند مناطقی که در تصویربرداری از اهمیت بالایی برخوردار هستند را با کیفیت بالا رمزگذاری و فشرده سازی نماید.

میتوان اطمینان حاصل کرد که اطلاعات مهم بوسیله پهنای باند ارسالی از سوی دوربین از بین نمیرود و میتوان به طور موثر اطلاعات را فشرده کند.

ROI  درگیری میان فشرده سازی و کیفیت تصویر را به شدت حل میکند.

در حال حاضر از این تکنولوژی برای موارد زیر میتوان استفاده کرد:

1-منطقه ثابت : شما در این تنظیمات میتوانید تا 4 منطقه مختلف را در تصویر انتخاب نمایید.

سطح رمزگذاری ROI  را میتوانید از 1 تا 6 تنظیم کنید.

2-ردیابی پویا: این قابلیت در تشخیص چهره کمک بزرگی میکند.به راحتی میتوان از این قابلیت در موارد امنیتی به خوبی بهره گرفت.

از لحاظ هزینه ROI  بسیار به صرفه و ارزشمند است. با توجه به محدودیت پهنای باند شبکه ، تنها میتوان با ارسال بیت کمتر برای صرفه جویی در پهنای باند تصاویر ویدئویی استفاده کنیم.

اگر بخواهیم به طور واضح اهمیت این موضوع را بررسی نماییم باید بگوییم با این تکنولوژی کیفیت تصاویر مهم و تصاویری که اهمیت چندانی ندارند ، به راحتی قابل افتراق است.

تمرکز به رمزگذاری مناطق مهم ، کیفیت نظارت تصویر را بالا میبرد. در حالی که پهنای باند کمتری مصرف میکند به نوبه خود به طور قابل توجهی از هزینه های ذخیره سازی و پهنای باند شبکه می کاهد.

فناوری ROI به یک قابلیت مهم در اکثر دوربین های تحت شبکه تبدیل شده است. هایک ویژن تکنولوژی ROI را در محصولات خود استفاده میکند تا با فشرده سازی بالاتر و کاهش پهنای باند تولیدی و کاهش فضای ذخیره ساز بتوانیم در هزینه های پروژه ها صرفه جویی نماییم.

نمایندگی هایک ویژن برای حفظ امنیت ساختمان های مسکونی و اداری ،بانک ها ، فروشگاه ها، مدارس و نظارت بر کار کارکنان ،باکیفیت ترین و پیشرفته ترین دوربین های مداربسته هایک ویژن را به خریداران خود پیشنهاد می کند.

این دوربین ها هماهنگ با پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا با کارایی های متفاوت طراحی می شوند و از قیمتی بسیار مناسب برخوردار هستند.
نمایندگی هایک ویژن ، باکیفیت ترین و مناسب ترین دوربین های مداربسته منطبق بر تکنولوژی روز دنیا را به مشتریان خود عرضه می کند.

برای کسب اطلاع از قیمت دوربین ها و چگونگی نصب آن ها با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.