دوربین مداربسته AHD

دوربین های مداربسته AHD در واقع همان دوربین مداربسته آنالوگ HD  هستند.این نوع دوربین ها باهدف کاهش ضعف های موجود در کیفیت پایین تصاویر ارسالی توسط دوربین های آنالوگ  تولید شده اند  و علاوه برآن هزینه های بالای دوربین های تحت شبکه را نیزندارند.

دوربین های مداربسته AHD دارای مزایایی هستند که عبارتند از:

-قابلیت ارائه تصاویر با روزولوشن بالا : دوربین های آنالوگ قدیمی قابلیت ارائه تصاویری با کیفیت 0.6 مگاپیکسل را داشتند.اما امروزه با تکنولوژی دوربین های AHD  ، این دوربین ها می توانند تصاویری تا 5 مگاپیکسل را ارسال کنند.

قابلیت ارسال تصاویر تا فاصله ی 500 متر : از نقص های موجود در یک سیستم مدار بسته آنالوگ ،عدم ارسال صحیح تصاویر در فواصل بالاتر از 100 متر است. دوربین های جدید AHD قابلیت ارسال تصاویر را بر روی کابل  RG59 تا  فاصله 500 متر بدون هیچ گونه قطعی و یا نویز را دارند.

استفاده از بستر ارزان قیمت آنالوگ مانند کابل RG59 : یکی از مزایای دوربین های AHD حساسیت بسیار کم آن ها نسبت به کیفیت کابل مورد استفاده در سیم کشی است.

قیمت مناسب : دوربین های AHD علاوه بر کیفیت و عملکرد بهتر نسبت به دوربین های آنالوگ، از قیمت بسیار مناسب و برابر با آنها برخوردار هستند.

از این رو از طرف مصرف کنندگان مورد استقبال قرار گرفتند و امروزه دیگر دوربین های آنالوگ به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.