تفاوت دوربین HD و Full HD

با پیشرفت تکنولوژی و ورود دوربین های Full HD به بازار ،کیفیت تصویر دوربین ها افزایش یافت . Full HD نشان دهنده ی رزولوشن 1080x1920 پیکسل است و از نظر مگاپیکسلی نیز معادل با 2 مگاپیکسل است.

دوربین های مدار بسته Full HD دارای کیفیت تصویر بهتری نسبت به دوربین HD یا 720 بوده در نتیجه میزان بیشتری از فضای ذخیره سازی و پهنای باند را نیز مصرف می کنند.

مهم ترین تفاوت دوربین های HD و FULL HD کیفیت تصویر یا رزولوشن آن هاست.

کیفیت تصویر دوربین های Full HD با رزولوشن 1080 نسبت به دوربین های HD بارزولوشن 720 بسیار بهتر است، درنتیجه استفاده از دوربین های FULL HD در مکان هایی که مسائل امنیتی و نظارت تصویری از حساسیت بالایی برخوردارند ، توصیه می شود.

در سیستم های مداربسته با افزایش کیفیت تصاویر، حجم آن ها نیز بیشتر می شود ودرنتیجه برای انتقال به پهنای باند بیشتری نیاز خواهد بود.

همچنین برای ذخیره سازی نیز نیازمند فضای بیشتری هستند. به همین دلیل دوربین های Full HD نیازمند پهنای باند و فضای ذخیره سازی بیشتری هستند.

یکی دیگر از تفاوت های دوربین های HD و  FULL HD هزینه خرید آن هاست.

طبیعتا قیمت دوربین  های 1080 از دوربین های 720  بیشتر است به همین دلیل ممکن است که این دوربین ها چندان مورد استقبال مشتریان قرار نگیرند. ع

لاوه بر این به دلیل استفاده از دوربین هایFull HD با رزولوشن 1080 در سیستم های مداربسته  ، باید از NVR های قوی تری استفاده شود که باز هم منجر به بالا رفتن هزینه ها می گردد.

از طرفی برای مشاهده بهتر تصاویر  FULL HD باید از نمایشگر هایی که رزولوشن پخش مناسبی  دارند و بتوانند تصاویر دوربین ها را با همان کیفیت به نمایش بگذارند استفاده کرد . بنا بر این در کل هزینه سیستم های مداربسته ای با کیفیت FULL HD بالاتر است و شاید کمتر از سوی مشتریان مورد استقبال قرار گیرد.