دوربین مداربسته تحت شبکه هایک ویژن

دوربین های مدار بسته تحت شبکه کامپیوترهای کوچکی به شمار می آیند که پس از دریافت داده های تصویری ازطریق حسگر،آن ها را به اطلاعات دیجیتالی تبدیل نموده و مطابق پروتکل های شبکه به شبکه ارسال می کنند.

دوربین های شبکه دارای انعطاف پذیری بالایی هستند بطوریکه می توان دوربین شبکه را در هر قسمت از شبکه جابه جا کرد.

از طریق این دوربین ها می توان از پردازش تصویربر روی تصویردر مواردی مانند تشخیص ورود و خروج از منطقه مجاز،تشخیص پلاک خودرو، شناسایی چهره و تشخیص صدای محیط ، تشخیص پارک خودرو در محل های غیرمجاز،تشخیص دود و حرارت استفاده کرد.

این دوربین ها قابلیت چرخش یا کنترل دوربین های زوم و PTZ را بدون نیاز به کابل برق و سیگنال وفقط از طریق یک کابل را دارا هستند.

درصورتی که دوربین قابلیت POE  را داشته باشد بوسیله ی کابل شبکه امکان تغذیه ی این دوربین وجود دارد.

با پیشرفت تکنولوژی دوربین های تحت شبکه نسبت به دوربین های آنالوگ از کیفیت تصویری بالاتر ،نگهداری و کابل کشی آسان تر برخوردار شدند.

دوربین های مداربسته بصورت Multi User قابلیت دسترسی از راه دور برای تماشای تصاویر زنده و تصاویر ضبط شده و در هر زمانی را دارند.

دراین دوربین ها برای محافظت از اطلاعات دوربین، امکان ایجاد رمزگذاری های پیچیده و کلمات عبور و مسدود کردن IPهای ناشناس وجود دارد.

علاوه بر اینها،مدیریت آلارم با قابلیت تنظیم حساسیت و موقعیت حرکت در تصویر را نیز دارند.همچنین امکان اضافه کردن دوربین های بیشتر دریک مجموعه وجود دارد.

در هنگام خرید دوربین تحت شبکه هایک ویژن به نکاتی که در بالا ذکر شد ،توجه کنید.