مزایای POEدر دوربین مداربسته هایک ویژن

با بکارگیری از فناوری POE می توان در حین انتقال دیتا بر روی کابل شبکه ،جریان الکتریکی را هم از طریق این کابل ها هدایت کرد و دوربین ها و سایر تجهیزات را از این طریق تغذیه نمود.از جمله مزیت های استفاده از POE :

1-صرفه جویی در مصرف کابل برای کابل کشی است زیرا هم انتقال اطلاعات و هم انتقال برق در فناوری POE بر روی یک کابل صورت می گیرد و به این وسیله هزینه های کابل کشی را کاهش می دهد و برق دستگاه موردنظر بر روی کابل شبکه منتقل می شود.

2-برق POE توسط یک منبع مرکزی تغذیه می شود و دیگر نیازی به تعدد آداپتورهای دیواری برای هر دستگاه نیست .در هنگام قطع برق می توانید با قرار داردن یک منبع برق اضطراری یا دستگاه  UPS از عملکرد آن ها اطمینان حاصل کنید و دیگر نیازی به استفاده از آداپتور مجزا برای هر دستگاه نیست.

در هنگام خرید به توان خروجی یا وات دستگاه POE توجه کنید و همچنین با درنظر گرفتن تعداد دوربین ها و وسعت پروژه ،ویژگی هایی چون پورت های خروجی توان کل دستگاه و توان مصرفی دستگاه های متصل شونده را مدنظر داشته باشید.

3-به دلیل نصب آسان و ایمن ،بکارگیری از فناوری POE  هزینه های نصب و راه اندازی تجهیزات تحت شبکه را کاهش می دهد.سوئیچ های POE بر اساس استانداردهای جهانی تهیه می شوند .

POE کاربردهای فراوانی دارد اما اصلی ترین کاربرد آن ،استفاده در تلفن های VOIP ،تجهیزات وایرلس WIFI و دوربین های مداربسته ی IP  است.