کابل کشی مناسب

در بازار کابل های مختلفی وجود دارد که در هنگام انتخاب آن ها باید دقت لازم را داشت .چون انتخاب کابل مناسب با دوربین های مدار بسته هایک ویژن به شما در ساخت یک سیستم امنیتی و نظارتی مناسب کمک می کند .انتخاب کابل مناسب بر عملکرد دوربین های مداربسته تاثیرگذار است و تصویری باکیفیت بالا به شما ارائه می دهد.در هنگام خرید کابل از شرکت های معتبر و افراد باتجربه کمک بگیرید.

توجه به نرخ انتقال داده ها در انتخاب کابل بسیار مهم است زیرا که کابل مناسب برای منزل با کابلی که در اداره ها و شرکت های بزرگ استفاده می شود بسیار متفاوت است.

نوع دوربین یعنی آنالوگ بودن یا دیجیتال بودن دوربین در انتخاب کابل باید درنظر گرفته شود.کابل هایی که برای دوربین مداربسته دیجیتال استفاده می شود با کابل های دوربین مدار بسته آنالوگ متفاوت است. طول و عرض کابل و میزان بودجه ایی که برای کابل درنظر می گیرید نیز در انتخاب کابل باید مورد توجه قرار گیرد.

کابل های دوربین مداربسته دو دسته اند:کابل دوربین مداربسته آنالوگ و کابل دوربین مداربسته دیجیتال

کابل کواکسیال که یک کابل RG59 است و برای دوربین های مداربسته آنالوگ و همچنین HD بکار می رود.این کابل دارای یک رسانای داخلی است که توسط یک عایق منعطف پوشیده شده است.بر روی این لایه ی منعطف یک رسانای نازک برای انعطاف کابل بهم بافته شده است .همه ی این قسمت ها داخل عایق دیگری قرار گرفته اند.

کابل Cat5 وCat6 که برای دوربین های دیجیتال مناسب هستند.البته می شود برای دوربین های آنالوگ هم از این کابل استفاده کرد که دراین صورت تصویر باکیفیت بالا ارائه می دهد.