دوربین مداربسته WDR

آشنایی با قابلیت WDR(Wide Dynamic Range) :

WDR یک مزیت بسیار مهم در دوربین های مداربسته می باشد.این تکنولوژی مجموعه ای از الگوریتم های پیشرفته را برای کاهش سطح نویز و افزایش کیفیت سیگنال تصویر،برای نمایش جزئیات بهتر در صحنه را امکان پذیر می نماید.

 

در نهایت تصویری که در خروجی دوربین به دست ما خواهد رسید دارای کیفیتی با جزئیات بالا می باشد WDR  تضمین این موضوع است که کیفیت تصویر در دو منطقه تاریک و روشن به یک اندازه باشد و حتی در صحنه هایی با شدت روشنایی بالا هم این موضوع رعایت شود.

قابلیت WDR چیست ؟
Wide Dynamic Range
اگر دوربین مداربسته در محیطی با تضاد نوری بالا باشد.به طور مثال پارکینگ ها،محیط داخل پارکینگ کم نور و ورودی بسیار پرنور است.و یا در برخی لابی ها،رستوران ها در چنین شرایطی دیافراگم دوربین امکان تشخیص روشنایی مناسب را از دست میدهد و یا تصویر تاریک یا بسیار روشن نمایش .قابلیت WDR با استفاده از دو CCD بصورت همزمان یک بار تصویر مبا نور کم و یکبار تصویر با نور زیاد را اسکن و در بر هم پردازش میکند و حاصل آن تصویری مطلوب از پردازش این دو می شود . طبیعی است که دوربین هایی با این قابلیت از لحاظ قیمت گرانتر از دوربین های معمولی هستند.

در تکنیک DWDR یا همان WDR دیجیتال این عمل همپوشانی بصورت نرم افزاری با همان یک سنسور CCD صورت می گیرد و در عمل هیچگاه به کیفییت WDR واقعی نمی رشد.

برای درک بهتر این موضوع می توانید دو تصویر زیر را با هم مقایسه نمایید

تصویر بدون قابلیت WDR


 

تصویر با قابلیت WDR


خرید دوربین مداربسته و تجهیزات دوربین مداربسته به همراه کلیه لوازم جانبی دیگر را تنها از نمایندگی هایک ویژن بخواهید.خرید دوربین مداربسته با نازلترین قیمت و مهمتر از آن با کیفیت بالا در نمایندگی هایک ویژن تهران خریداری کنید.ضمانت کار و جلب رضایت مشتری شعار ماست.


نویسنده : هایک وِیژن-خرید دوربین مداربسته-دوربین مداربسته                     تاریخ : 1396/9/24